Vi bruker cookies for å gjøre opplevelsen bedre. For å overholde det nye personverndirektivet, ber vi om ditt samtykke til å sette cookies. Les mer.
Aptus Sentrx Vet Eye Gel (0,8%)
- donePå lager
- doneGratis frakt over 899 kr!
- doneRask levering
Aptus Sentrx Vet Eye Gel (0,8%)
Øyegel med hyaluronsyre til hund, katt og hest.
- Øyengel med høy viskositet
- Patentert krysslenket hyaluronsyre 0,8%
- Inneholder ikke konserveringsmiddel
Hyaluronsyre har fuktbindende og smørende egenskaper. I Aptus® SentrX ™ Eye Gel modifiseres hyaluronsyremolekylet for å danne et tredimensjonalt såkalt krysslenket nettverk. Innholdet av den krysslenkede hyaluronsyren er viktig for viskositeten, noe som bidrar til en fuktbindene og smørende effekt.
Pakke med 10 x 3 ml pipetter, steril oppløsning (ca. 55 dråper pr. pipette).
Aptus® SentrX™ Eye Gel til hund, katt og hest er utviklet for å støtte den naturlige sårheling og brukes i samråd med veterinær. Innholdet av krysslenket hyaluronsyre er viktig for viskositeten og gir dråpene muligheten til å holde seg på overflaten av øyet i en lengre periode.
Aptus® SentrX™ Eye Gel inneholder ikke konserveringsmiddel.
Bruksanvisning
1-2 dråper dryppes direkte i øyet 2-3 gange daglig (eller i henhold til veterinærens anbefaling). Når dyret blunker fordeles dråpene jevnt over hele øyet.
Vær forsiktig med hygiene og bruk hansker. Ikke berør tuppen av pipetten.
Innhold
Vann, Hyasent-S (hyaluronsyre), natriumklorid, dinatriumfosfat, kaliumklorid, kaliumfosfat.
Oppbevaring
Åpnet pipette bør brukes innen 1 måned. Oppbevares i romtemperatur og må ikke utsettes for frost.
Kontakt alltid veterinær hvis du er usikker på kjæledyrets helse.
Merke | Aptus |
---|---|
Abonnement | Nei |
Dyr | Hund, Katt |